Само един отбор е оцелявал с 4 точки след 12 кръга
В историята на английската Висша лига е имало само един отбор, който е избегнал изпадане, като е събрал само четири точки от 12 изиграни мача. Това е Евертън през сезон 1994/1995.
Припомняме, че днес, 17 ноември, стана известно, че на Евертън са отнети 10 точки заради нарушаване на правилата за финансов феърплей. В резултат "карамелите" паднаха до 19-о място в класирането и към днешна дата имат четири точки.
В 12 мача от английската Висша лига сезон 2023/2024 отборът на Шон Дайшк постигна четири победи, две равенства и шест поражения. Преди налагането на санкциите "карамелите" бяха на 14-то място в таблицата с 14 точки.
- Евертън започна сезона с победа над Кристъл Палас
- Анонс на 1-ви кръг на Висшата лига на Англия
- Дейвид Мойс: Евертън се нуждае от още няколко нови играчи
- Нападател на Евертън е обвинен в 61 нарушения на правилата за залози
- Ндиайе отказа Ал Хилал и избра Висшата лига
- Евертън привлече Кристиан Ньоргор от Арсенал
- Три клуба от Висшата лига влизат в битка за нападател на Челси
- Три клуба от Висшата лига следят защитник на Динамо Киев
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]