Отнеха десет точки на Евертън
Английската Висша лига лиши Евертън от 10 точки в класирането заради нарушаване на правилата за финансов феърплей. Поради това "карамелите" паднаха от 14-то място в зоната на изпадащите, само с четири оставащи точки. Решението влиза в сила незабавно.
"Независимата комисия незабавно отне 10 точки на Евертън за нарушаване на правилата за доходност и устойчивост на Висшата лига.
По-рано тази година Висшата лига подаде жалба срещу клуба и отнесе въпроса до независима комисия. По време на производството клубът призна, че е нарушил финансовия феърплей за периода, завършващ със сезон 2021/2022, но степента на нарушението остава спорна.
След петдневно изслушване през миналия месец панелът установи, че ФК Евертън е похарчил £124,5 милиона през периода, надхвърляйки прага от £105 милиона. Панелът заключи, че на клуба трябва да бъде наложена спортна санкция от 10 точки", съобщи на уебсайта на Висшата лига .
- Евертън е осъден да плати 35 милиона паунда на Бърнли
- Сунес омаловажи рекорда на Пикфорд за Англия
- Мидълзбро отхвърли оферта на Евертън за Хейдън Хакни
- Евертън иска Габриел Жезуш, но не приема условията на Арсенал
- Евертън е изправен пред битка за задържането на Илиман Ндиайе
- Пикфорд спечели наградата за спасяване на сезона във Висшата лига
- Де Дзерби: Мачът с Евертън е по-важен от финал за трофей
- Съндърланд обърна Евертън и запази надежди за топ 8
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]