Сър Джим ще отдели 300 млн. за инфраструктурата на Ман Юнайтед
Милиардерът и един от най-богатите хора във Великобритания Сър Джим Ратклиф ще отдели 300 милиона долара (280 милиона евро) за модернизиране на инфраструктурата на Манчестър Юнайтед, от който възнамерява да придобие 25% дял този месец. Това съобщава Sky Sports.
Съобщава се, че инвестицията на Сър Ратклиф ще бъде изразходвана на етапи, като по-голямата част от нея ще бъде прехвърлена на клуба преди края на тази година. Подчертава се обаче, че посочената сума може да не е достатъчна за извършването на основен ремонт на домашния стадион на "червените дяволи" "Олд Трафорд". В тази връзка има вероятност милиардерът да е готов да инвестира допълнителни средства.
Припомняме, че по-рано в медиите се появи информация, че Сър Ратклиф ще придобие 25% от Манчестър Юнайтед за £1,3 милиарда (€1,4 милиарда).
- Скоулс удари Карик… и после изтри думите си
- Юрген Клоп и Манчестър Юнайтед? Истината зад новите слухове
- Обрат със сагата „Рашфорд“: Барселона още няма договорка с английската звезда
- Скоулс избухна срещу Карик: Юнайтед бе ужасен в последните мачове
- Карик след поражението от Нюкасъл: Боли, но те заслужиха победата
- Скандал в Манчестър Юнайтед: Джак Флетчър наказан за хомофобска обида
- Магуайър осъден в Гърция: условна присъда след инцидента на Миконос
- Нюкасъл шокира Манчестър Юнайтед с човек по-малко
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]