Джоел Глейзър ще влезе във футболния комитет на Ман Юнайтед
Съсобственикът на Манчестър Юнайтед Джоел Глейзър ще се присъедини към "футболния комитет“, който ще създаде клуба след актуализиране на структурата на собствеността.
През следващите седмици британският бизнесмен Сър Джим Ратклиф трябва да завърши придобиването на 25 процента от акциите на Юнайтед за £1,35 милиарда.
Освен това се очаква Сър Ратклиф да получи контрол върху футболните операции на Юнайтед и ще може да назначи свои хора на ключови позиции, включително спортен директор.
Според The Financial Times Юнайтед планира да създаде "футболна комисия", която съвместно да взема решения по спортни въпроси.
И Джоел Глейзър, един от най-отдадените членове на Юнайтед в семейството му, трябва да получи място в тази комисия.
Въпреки това настоящите собственици - предимно Джоел и брат му Аврам - ще запазят контрола върху търговските аспекти на дейността на клуба от "Олд Трафорд".
- Манчестър Юнайтед постави цена от 42 милиона паунда на Маркус Рашфорд
- Бенямин Шешко ще бъде готов за началото на сезона в Манчестър Юнайтед
- Трой Дийни не вярва, че Манчестър Юнайтед ще завърши в топ 4
- Манчестър Юнайтед договори личните условия с Ману Коне, Рома не отстъпва за цената
- Чичарито стана първото попълнение в историята на Атлетико Далас
- Ал-Хилал влиза в битката за Илиман Ндиайе и поставя Манчестър Юнайтед под напрежение
- Ювентус има резервен вариант при провал за Коло Муани
- Ман Юнайтед със смел задкулисен план по отношение на Ливърпул и Ман Сити
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]