Зинченко разказа за „тайния агент”, убедил го за Арсенал
Защитникът на Арсенал Александър Зинченко говори за "тайния агент“, който го е убедил да премине в лондонския клуб.
През юли 2022 г. Зинченко премина в Арсенал от Манчестър Сити със сделка на стойност £32 милиона.
Малко по-рано Арсенал придоби нападателя Габриел Жезуш от Сити, който помогна на Александър да направи своя избор.
"Микел (Артета) дойде в къщата ми с генералния директор. Говорихме за това как ме виждат в този клуб и на каква позиция, за проекта на клуба, за структурата и всичко останало. След това се преместихме в двора, защото времето бе хубаво. Изведнъж звънецът на вратата иззвъня. Казах: "Съжалявам момчета. Трябва да отворя вратата. Може би е доставка или нещо друго".
И просто Габриел Жезуш стоеше на моята врата. Казах: "О, добре, това е шега?!". Така че таен агент влезе в къщата ми и добре си поговорихме, всички. Беше наистина положително“, заяви Зинченко.
- Сака реши мач №300: Арсенал измъкна ценна победа срещу Брайтън
- Мениджърът на Брайтън за Арсенал: Губят прекалено много време за корнери
- Артета отговори на критиките: Във Висшата лига е трудно да играеш красив футбол
- Арсенал повали Челси, Евертън шокира Нюкасъл, а Вила може да остане без ШЛ
- Арсенал изпрати оферта за защитник на Коринтианс
- Арсенал плаща бонуси за всеки гол от корнер – тайното оръжие на Артета
- Артета: Арсенал вече е на финалната права
- Арсенал готви мегатрансфер: насочва се към защитник на Интер
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]