Варан: Защо нашето мнение не се чува?
Защитникът на Манчестър Юнайтед Рафаел Варан говори за новите поправки в правилата, приети от Футболната асоциация на Англия (ФА), като каза, че служителите не се вслушват в мнението на играчите и треньорите, което е в ущърб на футбола.
"Миналата седмица имахме среща с ФА. Те издадоха нови препоръки към реферите относно правилата и решенията.
Ние като футболисти и треньори от години споделяме страха, че има твърде много мачове, претоварен график, което е опасно за физическото и психическото състояние на играчите.
Въпреки нашето мнение, те дадоха нови препоръки: по-дълги мачове, повече интензивност, по-малко емоции, които играчите трябва да показват. Просто искаме да сме в добра форма, да дадем 100 процента за нашия клуб и феновете. Защо нашето мнение не се чува?
Като играч разбирам, че имам големи привилегии. Правя това, което обичам всеки ден, но смятам, че тези промени са вредни за играта ни. Искаме да играем на възможно най-високо ниво и да демонстрираме невероятна игра, която да радва феновете всяка седмица.
Мисля, че е важно ние, играчите и треньорите, да обръщаме внимание на важни въпроси, тъй като искаме да защитим играта, която обичаме, и да дадем най-доброто от себе си за феновете", написа Варан в акаунта си в Туитър.
- Ман Юнайтед е готов да плаща на Белингам по 15 млн. на годината
- Ериксен упрекна Аморим за публичната критика на Ман Юнайтед
- Ман Юнайтед е близо до трансфер на френски национал
- Ман Юнайтед преговаря с нападател на Мали
- Кралица Виктория и 4000 мача: главната футболна традиция на Англия
- Кийн: Това бе голяма вечер за Манчестър Юнайтед
- Онана: Преживявам най-хубавия период от живота си
- Хау: Трябваше да вземем поне точка от този мач
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]