Кайл Уокър се съгласи да премине в Байерн Мюнхен
33-годишният защитник на Манчестър Сити Кайл Уокър се съгласи да премине в Байерн Мюнхен, съобщи журналистът Флориан Плетенберг в профила си в Twitter.
Според източника, английският играч най-накрая се е съгласил да премине в мюнхенския клуб. Ръководството на Байерн е запознато с решението на играча. Трансферът вече е близо до пълното му съгласуване, като договорената с "гражданите" сума е 15 милиона евро плюс бонуси. Също така се съобщава, че старши -треньорът на баварците Томас Тухел е изиграл ключова роля в този преход.
През сезон 2022/2023 Уокър записа 38 мача за Манчестър Сити във всички турнири, в които отбеляза една асистенция. Договорът на играча с "гражданите" е валиден до края на юни 2024 г. Приблизителната цена на футболиста според интернет портала Transfermarkt е 13 милиона евро.
- Манчестър Сити следи звезда на Борусия Дортмунд
- Шокиращо признание: Тод Боели купил Кукурея само заради Ман Сити
- Ман Сити ще се разправи с Форест
- Гуардиола: Победата над Лийдс ни държи в битката
- Манчестър Сити измъкна победа над Лийдс Юнайтед
- Шампионският инстинкт или новата реалност?
- Барселона насочва поглед към Омар Мармуш
- Лийдс не може да удържи Ман Сити
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]