Хендерсън прие офертата на Ал-Итифак
Полузащитникът и капитан на Ливърпул Джордан Хендерсън е приел оферта от саудитския Ал-Итифак, съобщава Фабрицио Романо.
Според източника, страните са се договорили устно за всичко, договорът е съгласуван и е готов за подписване. Сега всичко зависи от това дали Ал-Итифак ще успее да се договори с Ливърпул за сумата на трансфера на 33-годишния полузащитник. Мърсисайдци нямат намерение да го пускат без компенсация.
По-рано бе съобщено, че Ал-Итифак е предложил на Хендерсън договор със заплата от над 800 000 евро на седмица. Английският полузащитник играе за Ливърпул от 2011 година. Договорът на нападателя с клуба е до 2025 г.
През сезон 2022/2023 капитанът на Ливърпул записа 35 мача в английската Висша лига и направи две асистенции. Има и четири мача в Шампионска лига.
- Жаке и още шестима, които отказаха на Челси в полза на Ливърпул
- Дюгари за трансфера на Жаке в Ливърпул: Загубеняци
- Керкез: Всяка седмица трябва да играем по този начин
- Джерард сравни Екитике с Торес
- Слот призна, че Конате се е завърнал по-рано
- Слот: Това е голяма победа за нас
- Ливърпул няма да купува Рийд
- Ливърпул разгроми Нюкасъл (видео)
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]