Галахър: Сака е един от най-добрите в света
Полузащитникът на Челси Конър Галахър описа крилото на Арсенал Букайо Сака като един от най-добрите играчи в света.
В понеделник вечерта 21-годишният Сака вкара хеттрик за Англия при победата със 7:0 над Северна Македония в квалификациите за Евро 2024.
С този хеттрик Букайо завърши сезон, в който отбеляза 14 гола и направи 11 асистенции във Висшата лига за своя клуб. Въпреки това Галахър е уверен, че това не е границата за съотборника му.
"Той е един от най-добрите играчи в света и става все по-добър. Той е специален играч и да направи хеттрик е невероятно за него.
Играя с Букайо от ниво U-19. Дори тогава можеше да се види, че той ще бъде играч от първо ниво. Виждайки какъв напредък е постигнал досега и колко невероятно се справя, аз съм сигурен, че ще става все по-добър“, заяви Галахър.
- Астън Вила проявява интерес към Джо Гомес
- Рома официално откупи Дониел Мален от Астън Вила
- Два гола на Уоткинс донесоха обрат на Астън Вила срещу Манчестър Сити
- Ключовете от замъка
- Гуардиола ще се сбогува с победа над Вила
- Испански треньори могат да спечелят и трите европейски клубни турнира
- Мати Кеш: Европейският опит ни помогна във финала
- Роджърс: Ще останем в историята на Астън Вила
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]