Филипс потвърди, че ще остане в Манчестър Сити
Полузащитникът на Манчестър Сити Калвин Филипс потвърди, че няма намерение да напуска клуба това лято.
След трансфера си за £45 милиона от Лийдс миналото лято, Филипс направи само два мача като титуляр във Висшата лига за Сити.
Ограничената роля на Филипс в отбора на Пеп Гуардиола породи слухове за неговото напускане. Калвин бе потърсен от Ливърпул и Уест Хем, но 27-годишният англичанин смята, че все още не е казал последната дума в Сити.
"Честно казано, бях контузен, преди да отида в Сити, така че това е една от основните причини да отсъствам толкова дълго време.
Сити свърши страхотна работа да ме върне в най-добрата ми форма и в крайна сметка изиграх няколко мача за Сити и Англия. Така че медицинският персонал на Сити заслужава уважение за грижите, които ми оказаха.
Намерението ми е да остана тук. Едва успяхме да постигнем требъл, така че нямам причина да напускам. Бих обмислил да напусна само ако не играя.
Не мога да преценя тези 12 месеца и не мога да кажа: "Не играя, затова напускам“. Дойдох в Сити, за да печеля трофеи и спечелихме трофеи, но не играх толкова, колкото исках.
Играх малко повече за Англия, но бях и там с контузии. Просто съм щастлив, че се върнах във форма. Няма за какво да се притеснявам сега. Тялото ми е добре. Ще продължа да работя здраво през следващия сезон и се надявам да успея, когато се върна в Сити“, заяви Филипс.
- Реал Мадрид привлича Бернардо Силва като свободен агент
- Родри: Кабо Верде изобщо не мислеше да преминава центъра
- Клубовете от Висшата лига се опасяват от нова трансферна инфлация заради Андерсън
- О'Райли към Англия: Срещу Хърватия трябва да покажем от какво сме направени
- Манчестър Сити обвърза Гвардиол до 2031 година
- Гвардиол отхвърли Реал Мадрид и остава в Манчестър Сити
- Манчестър Сити не планира трансфер на Енцо Фернандес
- Манчестър Сити може да се откаже от преследването на Елиът Андерсън
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]