Компани подписа нов договор с Бърнли
Мениджърът на Бърнли Венсан Компани подпечата бъдещето си с нов договор до 2028 г.
Компани пое Бърнли през миналото лято, като спечели Чемпиъншип в първия си сезон на "Търф Мур" и осигури завръщането на клуба във Висшата лига.
Важно е също така, че Компани значително промени стила на игра на Бърнли, който свикна с примитивен силов футбол в ерата на Шон Дайк. "Червените" играха много атрактивно, като отбелязаха най-много голове във втората английска дивизия.
По-рано Компани бе посочван като претендент за вакантните позиции на следващ мениджър на Тотнъм и Челси, но бившият защитник на Манчестър Сити остана верен на Бърнли.
"Веднага почувствах, че Бърнли и "Търф Мур" са правилното нещо за мен. Чувствам се по същия начин относно подписването на нов договор за следващите пет години.
Заедно с феновете отново превърнахме "Търф Мур" в крепост и ще продължим да се стремим да правим Бърнли по-добър на всяка крачка от пътя“, заяви Компани.
- Енцо Мареска се завръща в Манчестър Сити, подписва договор за три години
- Ман Юнайтед направи ключова крачка към новия стадион за 100 000 зрители
- Ливърпул поставя ултиматум за Диоманде, разглежда четири алтернативи
- Тотнъм влиза в битката за Матеуш Фернандеш с оферта от 70 милиона евро
- Гари Невил: Манчестър Юнайтед трябва да се насочи към Нмеча
- Ливърпул подготвя нова оферта за Диоманде
- Манчестър Юнайтед набеляза Самървил за заместник на Рашфорд
- Манчестър Юнайтед обяви Шешко за непродаваем
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]