Лийдс уволни Грасия и назначи Алърдайс
Лийдс обяви за раздялата с Шави Грасия, заменяйки го със Сам Алърдайс.
Грасия издържа само 10 седмици начело на "пауните", правейки 12 изяви. Назначаването на Шави не помогна на Лийдс да се отдалечи от зоната на изпадащите във Висшата лига.
И сега, когато на Лийдс остават четири мача до края на сезона, клубът взе решение за друга промяна, като покани по-опитния Алърдайс на мениджърския пост.
"Големият Сам", който е без работа след напускането си от Уест Бромич през май 2021 г., ще дебютира на новата си позиция срещу Манчестър Сити в събота.
68-годишният Алърдайс в Лийдс ще бъде подпомаган от бившия треньор на МК Донс, Чарлтън и Оксфорд Карл Робинсън.
Също така Лийдс уволни спортния си директор Виктор Орта.
- Оуен: Ще бъда шокиран, ако Ливърпул не завърши в топ 5
- Енцо Фернандес е под напрежение от живота в Англия
- Отнеха шест точки на Лестър
- Ман Юнайтед може да се конкурира с Арсенал за Горецка
- Арсенал и Челси се интересуват от халф с клауза за освобождаване от 100 млн.
- Слот: Жаке е много талантлив
- Посъветваха Гуардиола да се „придържа към футбола“
- Атлетико отказал „скандална“оферта за халф
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]