Лестър и Евертън не се победиха
Завърши мачът от 34-ия кръг на английската Висша лига, в който се срещнаха Лестър и Евертън.
В 15-ата минута на срещата нападателят на Евертън Доминик Калвърт-Люин откри резултата, реализирайки дузпа.
Седем минути по-късно "лисиците" възстановиха равенството чрез защитника си Чаглар Союнджу.
В следващите минути Лестър имаше предимство, превърнато в отбелязан гол: Джейми Варди се разписа в 33-ата минута. Малко преди почивката Джеймс Мадисън получи шанс да удвои, но ударът му от "бялата точка" бе париран от вратаря на Евертън Джордан Пикфорд.
През второто полувреме единственото попадение вкара крилото на мърсисайдци Алекс Иуоби в 54-ата минута. Крайният резултат е равен 2:2.
По този начин Лестър не позволи на Евертън да го изпревари в таблицата на английския шампионат: тимът е на 16-о място с 30 точки от 34 мача. "Карамелите" от своя страна са на 19-о място с 29 точки след 34 срещи.
- От ВЛ обясниха червения картон на Гейе
- Де Лигт: Това бе лоша вечер за нас
- Невил: Ман Юнайтед подцени
- Аморим: Евертън бе по-силен и с десет човека
- Десет от Евертън надиграха Ман Юнайтед
- Аморим разкри кой няма да играе срещу Евертън
- Евертън ще отстъпи в Манчестър
- Нюкасъл се интересува от халф на Евертън
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]