ВЛ ще поиска сдържаност при празнуване на головете
Шефовете на Висшата лига ще помолят играчите да проявяват сдържаност, когато празнуват голове поради потенциална намеса от системата VAR.
Този сезон във Висшата лига VAR помогна за отмяната на 37 гола, които първоначално бяха зачетени от съдията на терена. Средно това се случва 1.4 пъти на кръг.
Често играчите и феновете знаят, че даден гол се преглежда и може да бъде отменен, след като отборите са се разпръснали в различни половини на терена, за да подновят играта, а това води до допълнително забавяне.
Както стана известно на Daily Mail, ръководството на Висшата лига е загрижено за този проблем и ще помоли играчите "да не се радват много" след отбелязани голове.
Шефовете на Висшата лига са сигурни, че това би било от полза за самите играчи, които рискуват да загубят фокус при отрицателно решение на ВАР за тях след бурен празник.
- Манчестър Сити разгроми Челси и засили напрежението в битката за титлата
- Де Дзерби дебютира в Тотнъм със загуба от Съндърланд
- Нотингам и Астън Вила не се победиха в равностоен сблъсък
- Матета донесе драматична победа на Кристъл Палас над Нюкасъл
- Гуардиола: Опитът може да помогне на Сити в битката с Арсенал
- Алисон също може да напусне Ливърпул през лятото
- Слот: Победата над Фулъм е отличен старт на решаваща седмица
- Манчестър Юнайтед вярва, че ще задържи Брунo Фернандеш
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]