Саутхемптън назначи Селес за мениджър до края на сезона
Испанският специалист Рубен Селес бе назначен за старши треньор на Саутхемптън. Това съобщи официалният сайт на английския клуб.
"Футболен клуб Саутхемптън може да потвърди днес, че Рубен Селес е назначен за мениджър на първия мъжки отбор до края на сезон 2022/2023“, се казва в изявление на клуба.
Преди това Селес бе изпълняващ длъжността мениджър след уволнението на Нейтън Джоунс на 12 февруари. Джоунс пое Саутхемптън едва през ноември 2022 г., заменяйки уволнения Ралф Хазенхютъл на треньорския мостик и подписвайки договор до 2026 г. Под ръководството на 49-годишния уелски специалист обаче тимът загуби осем от последните девет мача във Висшата лига и попадна в дъното на класирането.
- Джак Уилшър спечели първи трофей като мениджър с Лутън
- Манчестър Сити разгроми Челси и засили напрежението в битката за титлата
- Де Дзерби дебютира в Тотнъм със загуба от Съндърланд
- Нотингам и Астън Вила не се победиха в равностоен сблъсък
- Матета донесе драматична победа на Кристъл Палас над Нюкасъл
- Гуардиола: Опитът може да помогне на Сити в битката с Арсенал
- Алисон също може да напусне Ливърпул през лятото
- Слот: Победата над Фулъм е отличен старт на решаваща седмица
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]