Артета сподели информация за състоянието на Партей и Жезуш
Мениджърът на Арсенал Микел Артета даде информация за състоянието на контузените в състава на пресконференция преди гостуването на Лестър през уикенда.“Артерелистите“ продължават битката за титлата с визита на "Кинг Пауър Стейдиъм“, където могат да увеличат преднината си на 5 точки пред втория Манчестър Сити.
Томас Партей пропусна последните два двубоя на Арсенал заради мускулна контузия и беше заменен от новото попълнение Жоржиньо.
Попитан за състоянието на халфа, Артета сподели: "Очевидно е, че Томас е под въпрос за мача. Не е тренирал много, но изглежда, че е възможно да е на линия в събота. Важно е да видим как ще тренира днес (Петък). Той е от изключително значение за нас и се надяваме да можем да разчитаме на него".
Артета даде и информация за възстановяването на Габриел Жезуш: "Възстановяването му се движи много добре. Той се натоварва все повече на тренировъчната база и до този момент коляното му не реагира негативно, което е отлично. Ясно е, че го искаме в състава възможно най-скоро, но е важно да се съобразим с информацията и съветите на докторите. Мога да споделя, че той наистина прави всичко възможно, за да се върне бързо в игра".
Припомняме, че Габриел Жезуш не е участвал в мач на Арсенал от преди Световното първенство в Катар, където получи контузия в коляното с националния отбор. Бразилецът отбеляза 5 гола и даде 6 асистенции в 14 мача от Висшата лига през този сезон.
ХРИСТО ХРИСТОВ
- Артета отвърна на Хюрцелер: Явно всички говорят само за играчите на Арсенал
- Хюрцелер атакува Арсенал: Това не бе футбол
- Гуардиола защити Арсенал: Шампионът никога не може да бъде „лош“
- Сака реши мач №300: Арсенал измъкна ценна победа срещу Брайтън
- Мениджърът на Брайтън за Арсенал: Губят прекалено много време за корнери
- Артета отговори на критиките: Във Висшата лига е трудно да играеш красив футбол
- Арсенал повали Челси, Евертън шокира Нюкасъл, а Вила може да остане без ШЛ
- Арсенал изпрати оферта за защитник на Коринтианс
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]