Ван дер Варт обясни слабото представяне на Гакпо
Бившият футболист на Тотнъм и Реал Мадрид Рафаел ван дер Варт сподели мнението си за представянето на нападателя Коуди Гакпо за Ливърпул, който отбеляза само един гол в седем мача за клуба.
"Най-голямата изненада за мен не бе, че Ливърпул купи Коуди Гакпо миналия месец. Ако проведете турнир като в Катар, ще привлечете интереса на много топ клубове.
Това, което ме изненада е, че подписаха с играч, който цяла кариера игра като ляво крило, а в националния отбор бе номер десет, втори нападател... а сега играе чиста "деветка". Но той не е централен нападател!
Коуди има нужда от пространство за игра, трябва да тича с топката и тогава той ще бъде най-опасният. Това е най-големият проблем, с който се сблъсква в Ливърпул. Защо го използват като чиста девятка? Той е ляво крило, което може да влезе в наказателното поле и да създаде опасен момент там“, заяви Ван дер Варт.
- Челси е фаворит за подписа на Джордан Хендерсън
- Бешикташ временно се отказа от привличането на Мохамед Салах
- Ливърпул е готов да плати повече за Аклиуш, но крилото избира ПСЖ
- Журналист твърди, че е постигнато „принципно споразумение“ между Ливърпул и магьосник на фланга
- Ман Юнайтед със смел задкулисен план по отношение на Ливърпул и Ман Сити
- Контузията на Джо Гомес засили трансферната дилема пред Ливърпул
- Федерико Киеза: Щастлив съм в Ливърпул и искам да се наложа при Ираола
- Ливърпул следи ситуацията с Винисиус Жуниор за свободен трансфер през 2027 година
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]