Нюкасъл и Евертън се разбраха за Гордън
Полузащитникът на Евертън Антъни Гордън е близо до преминаване в Нюкасъл Юнайтед, съобщава talkSPORT.
Отбелязва се, че "свраките" са предложили 45 милиона евро за играча, плюс допълнителни 5 милиона евро под формата на бонуси. Клубовете стигнаха до компромис относно сумата на сделката, след като Гордън даде да се разбере на Евертън, че иска да напусне отбора.
По-рано бе съобщено, че играчът е пропуснал две тренировки на "карамелите", за да принуди ръководството да го пусне в новия клуб.
През лятото два лондонски клуба, Челси и Тотнъм, вече проявиха интерес към Гордън, но трансферът не се осъществи, тъй като Евертън искаше да получи поне 65 милиона евро за своя играч.
- Евертън започна сезона с победа над Кристъл Палас
- Анонс на 1-ви кръг на Висшата лига на Англия
- Дейвид Мойс: Евертън се нуждае от още няколко нови играчи
- Нападател на Евертън е обвинен в 61 нарушения на правилата за залози
- Ндиайе отказа Ал Хилал и избра Висшата лига
- Евертън привлече Кристиан Ньоргор от Арсенал
- Три клуба от Висшата лига влизат в битка за нападател на Челси
- Три клуба от Висшата лига следят защитник на Динамо Киев
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]