Рафиня няма да премине в Арсенал
Крилото на Барселона Рафиня няма да се присъедини към Арсенал през този трансферен прозорец.
След като Арсенал загуби битката за Михаил Мудрик от Челси, в пресата се появи инфирмация, че спортният директор на "топчиите" Еду се е обърнал към Деко, негов приятел и агент на Рафиня.
Арсенал се интересуваше от Рафиня миналото лято, когато бразилският национал премина от Лийдс в Барселона в сделка на стойност около £55 милиона.
Според CBS Sports Арсенал е бил готов да плати не повече от 50 милиона евро (44,3 милиона паунда) за Рафиня миналото лято, докато Барселона сега е готова да поиска над 100 милиона евро (88.6 милиона паунда) за 26-годишния играч.
Освен това самият Рафиня не иска да напуска Барселона, въпреки че все още не е успял да стане основен играч там. Всичко това прави трансфера му в Арсенал през януари почти невъзможен.
- Шерингам: Арсенал е арогантен
- В Арсенал са загрижени за Хаверц
- Арсенал проведе неофициални разговори с Алварес
- Ясни са причините за напускането на Каземиро
- Артета за Ман Юнайтед: Могат да създадат проблеми
- Нванери премина под наем в Марсилия
- Гуардиола: Арсенал е най-добрият клуб в света в момента
- Челси може да се бори с Арсенал за звезда на Реал Мадрид
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]