Гуардиола: И двата отбора показаха невероятно ниво
Мениджърът на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола коментира победата над Ливърпул с 3:2 в 1/8-финалите за Купата на Лигата.
"След Световното първенство и дълга пауза от играта и двата отбора показаха невероятно ниво и интензивност.
Ливърпул са тежки съперници, когато играят добре те унищожават всичко. Качеството на преходите в атака, които правят, как създават положения... Благодаря на играчите. Необходимо е да се поддържа техният ритъм.
Вярно е, че момчетата, които се върнаха след едноседмична почивка, загубиха малко, но не много. По-трудно е за играчи, които са били тук и са имали свободно време, като Ерлинг Холанд и Коул ( Палмър). Изглеждаха страхотно, работиха много.
Кевин (Де Брюйне) играеше с огън в себе си. Трябваше да го намери. Какъв играч. От колко години е тук? Осем години? Той е абсолютна легенда, той има желанието да запали този огън.
Момчетата от академията играха много добре през първото полувреме. Отдавна не съм виждал такава игра, както показа Рико Луис, той е на 17 или 18 години. Начинът, по който той играеше с и без топка, ние сме късметлии да имаме този играч с нас през следващото десетилетие. Надявам се отборът да го приеме, играта, която показа, бе изключителна“, заяви Гуардиола.
Манчестър Сити ще се изправи срещу Саутхемптън на четвъртфиналите на турнира. Мачът ще се играе на 10 или 11 януари.
- Пеп за Шерки: Дори Меси не може такива неща
- Сити с класика срещу "Черните котки" (видео)
- Пеп: Родри продължава да страда
- Меси: За мен Гуардиола е уникален
- Сити у дома ще надвие Съндърланд
- Холанд с рекорд в резултатна победа
- Ливърпул е избрал четири алтернативи, ако Ман Сити открадне Семеньо
- Ман Сити може да плати 74 млн. за Семеньо
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]