Артета: Загубата на лидерството ни мотивира
Мениджърът на Арсенал Микел Артета заяви, че отборът му иска да покаже амбициите си в лигата, след като загуби лидерството във Висшата лига за 24 часа.
С разгром с 3:0 срещу Уулвърхемптън предния ден, Манчестър Сити се изкачи до върха на таблицата на лигата, което едновременно разочарова и мотивира Артета.
Още на следващия ден обаче Арсенал победи Брентфорд като гост (0:3) и за радост на Микел, хората му се върнаха на първото място.
"Днес сме на върха в лигата и съм толкова щастлив. Вчера бях толкова разстроен, защото загубихме лидерството и използвахме това като мотивация да се върнем на върха и да покажем, че искаме да сме тук.
Това е, което ще направим - да се изтласкаме до краен предел. Това е целта. Обикновено таблицата не лъже след 38 кръга", заяви Артета.
- Шерингам: Арсенал е арогантен
- В Арсенал са загрижени за Хаверц
- Арсенал проведе неофициални разговори с Алварес
- Ясни са причините за напускането на Каземиро
- Артета за Ман Юнайтед: Могат да създадат проблеми
- Нванери премина под наем в Марсилия
- Гуардиола: Арсенал е най-добрият клуб в света в момента
- Челси може да се бори с Арсенал за звезда на Реал Мадрид
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]