ВЛ помогна на Арсенал за мача с ПСВ
Висшата лига се съгласи да отложи насрочения за 19 октомври мач на Арсенал срещу Манчестър Сити, за да позволи на "топчиите" да изиграят отложения си мач от Лига Европа срещу ПСВ.
Както е известно, мачът между Арсенал и ПСВ трябваше да се проведе днес на 15 септември, но УЕФА го отложи поради недостиг на полицейски сили в Лондон.
Факт е, че сега всички сили на столичната полиция са хвърлени в подготовката за погребението на кралица Елизабет II следващия понеделник.
Заради липсата на прозорци в календара, от Арсенал бяха принудени да потърсят помощ от Висшата лига, за да не получат служебна загуба от ПСВ.
В резултат на това Висшата лига реши да отложи мача на Арсенал срещу Сити, позволявайки на "артилеристите" да приемат ПСВ в четвъртък, 19 октомври. Все още не е определена нова дата за мача срещу Сити.
Добавяме, че по-рано Висшата лига напълно отложи 7-ия кръг поради смъртта на Елизабет II, както и три мача от 8-ия кръг, които ще се играят в съкратена форма следващия уикенд.
- Арсенал ще се класира за финала
- Артета чака Едегор и Хаверц за реванша с Атлетико
- Артета: Запазихме мечтата си жива
- Арсенал разгроми Фулъм и увеличи аванса си на върха
- Комисията на Висшата лига: Габриел е трябвало да бъде изгонен срещу Сити
- УЕФА може да накаже Деклан Райс заради критики към съдийството
- Арсенал няма да сгреши в дербито с Фулъм
- УЕФА: Няма нарушение срещу Езе, затова дузпата беше отменена
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]