Гвардиол няма да премине в Челси
Защитникът на РБ Лайпциг Йошко Гвардиол удължи договора си с клуба си до лятото на 2027 г. Това съобщиха от пресслужбата на германския отбор. По-рано бе съобщено, че Челси е предложил 90 милиона евро за Гвардиол.
Гвардиол е в Лайпциг от лятото на 2021 г. Той записа 50 мача за отбора, като отбеляза два гола и направи четири асистенции. Бранителят дебютира за националния отбор на Хърватия през юни 2021 г. и участва в четири мача от Европейското първенство през това лято.
По-рано бе съобщено, че Лайпциг вчера е отхвърлил оферта от 90 милиона евро от Челси за защитника.
Преговорите между страните ще бъдат подновени през януари 2023 г.
- Астън Вила преговаря за Николас Джаксън, бъдещето му зависи от следващия ход на Челси
- Марк Кукуреля се сбогува емоционално с Челси: Лондон винаги ще бъде мой дом
- Челси напредва в преговорите за Дани Уелбек
- Челси готви подобрена оферта за Алекс Скот
- Шаби Алонсо: Морган Роджърс няма да има нужда от време за адаптация
- Режис Льо Бри сложи край на спекулациите около Гранит Джака
- Челси следи Жерар Мартин, Милан е фаворит за подписа му
- Официално обявените трансфери в Европа за 25 юли
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]