Конте: Работим не за индивидуални постижения, а за трофеи
Мениджърът на Тотнъм Антонио Конте заяви, че всеки от играчите му би заменил индивидуалните постижения за трофей.
Напомняме, че нападателят на Тотнъм Хари Кейн донесе победата над Уулвърхемптън (1:0) и по този начин подобри рекорда на Висшата лига за най-много голове в един клуб - 185.
Освен това Кейн вече е само на 16 гола зад голмайстора на Спърс за всички времена Джими Грийвс, но Конте е убеден, че Хари и останалите му играчи имат различна мотивация.
"Знам, че това е още едно голямо постижение за него, индивидуално постижение, но ние се опитваме да работим заедно като екип, за да постигнем не индивидуални постижения, както в случая с Хари и както в случая със Сон, който стана голмайстор на лигата през миналия сезон, но общи постижения за отбора и клуба.
Мисля, че абсолютно всеки играч тук е готов да размени индивидуалните постижения за трофей. Работим върху това. Това е труден и дълъг път, но трябва да опитаме.
Но Хари е играчът, който прави разликата, със своите умения и умения. Говорим за нападател от световна класа, който може да бъде опасен във всички зони на терена. Опитахме се да го използваме, като му създадохме възможности да вкара", заяви Конте.
- Постекоглу: Тотнъм не е топ клуб
- Тотнъм се свърза с Диего Симеоне
- Тотнъм уволнил Франк заради манията му по Арсенал
- Тотнъм преговаря за трансфер на защитник на Реал Мадрид
- Тотнъм уволни Франк
- Томас Франк: Озовахме се в ситуация, в която не искаме да бъдем
- Еди Хау: Показахме добра игра
- Тотнъм претърпя домакинска загуба от Нюкасъл Юнайтед
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]