Венгер: Челси е първият клуб, който започна да харчи пари
72-годишният френски специалист Арсен Венгер, известен с работата си в Арсенал, а в момента изпълняващ ролята на ръководител на глобалното футболно развитие на ФИФА, говори за това как е започнало съперничеството му с Жозе Моуриньо.
"Моето съперничество бе повече с клубовете, отколкото с отделните хора, никога не съм правил изявления на лично ниво. Имах много разногласия с Жозе Моуриньо по онова време, защото чувствах, че Челси е първият клуб, който дойде и започна да харчи пари, които не е спечелил.
Тогава, 2004 г., все още нямаше финансов феърплей, но по-късно той се създаде и сега има повече контрол върху финансите на клубовете. Като цяло това бе повратна точка", заяви Венгер.
- Артета отвърна на Хюрцелер: Явно всички говорят само за играчите на Арсенал
- Хюрцелер атакува Арсенал: Това не бе футбол
- Гуардиола защити Арсенал: Шампионът никога не може да бъде „лош“
- Сака реши мач №300: Арсенал измъкна ценна победа срещу Брайтън
- Мениджърът на Брайтън за Арсенал: Губят прекалено много време за корнери
- Артета отговори на критиките: Във Висшата лига е трудно да играеш красив футбол
- Арсенал повали Челси, Евертън шокира Нюкасъл, а Вила може да остане без ШЛ
- Арсенал изпрати оферта за защитник на Коринтианс
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]