Стърлинг: Основната ми цел е да избягам от расизма
Новото попълнение на Челси Рахим Стърлинг, който се присъедини от Манчестър Сити това лято, коментира инцидента с расистки обиди срещу него на "Стамфорд Бридж". Тогава фенът на "сините" Колин Уинг получи доживотна забрана да посещава мачове.
"Тези спомени повлияха ли ми преди трансфера в Челси? Не съм мислил за това, защото не можех да позволя инцидентът с отделни хора да промени представата ми за клуба. Искам ли да се срещна с този фен? Нямам омраза и злоба към отделните хора. По принцип бих могъл да го срещна още сега, дори утре. Не е проблем. Основната ми цел е да избягам от расизма и да се съсредоточа повече върху подпомагането и подкрепата на млади хора, момчета като мен. Искам да предложа какво предстои за тях и да покажа какво могат да постигнат, ако просто се грижат за себе си", заяви Стърлинг.
Инцидентът с Колин Уинг и Рахим Стърлинг се случи през декември 2018 г. по време на мача на Челси от Висшата лига срещу Манчестър Сити. Фенът потвърди, че е използвал нецензурни думи срещу Рахим, но не се съгласи, че думите му съдържат расови обиди.
- Алваро Арбелоа: Недоволен съм, но точно така трябва да играем
- Хаби Алонсо за бъдещето на Енцо Фернандес: Във футбола нищо не ме изненадва
- Гари Невил: Челси се нуждае от вратар от класата на Емилиано Мартинес
- Лийдс получи отказ за Михаил Мудрик, Страсбург е най-вероятният вариант
- Хаби Алонсо: За гостуването е нужна пълна отдаденост
- Челси победи Фулъм в лудо лондонско дерби, Коул Палмър блесна за успеха
- Манчестър Сити е близо до трансфер на Енцо Фернандес от Челси
- Сагата с Фернандес: Последният обрат предполага, че Челси е изправен пред важно решение
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]