Мончи обясни сагата с Кунде
Спортният директор на Севиля Мончи съобщи, че преминаването на защитника Жул Кунде в Челси е било осуетено от лондонския клуб.
Вчера Барселона обяви за закупуването на Кунде от Севиля за 42 милиона паунда, изпреварвайки Челси в битката за Жул.
Мончи обаче смята, че "сините" могат да обвиняват само себе си, защото в най-решителния момент са започнали да се съмняват във френския играч.
"През миналия четвъртък постигнахме устно споразумение с Челси и играча. Това бе добра оферта и когато всичко бе договорено, имаше някои съмнения от страна на Челси и всичко спря.
Тогава се появи Барса. Те се обърнаха за първи път миналия понеделник чрез Матеу (Алемани, спортен директор на Барселона). Тяхната оферта бе по-ниска, отколкото искахме, но след това те направиха усилие да направят много добра оферта и да затворят сделката.
Самият Кунде вече се бе съгласил да премине в Челси, имаха споразумение с играча. Жул на практика бе продаден на Челси, но Челси имаше съмнения, че Кунде не е профилът, който искаха. След това Челси се опита да се върне на масата за преговори, но предложението на Барселона бе по-добро“, заяви Мончи пред радиостанция SFC.
- Челси ще превземе Аталанта и Бергамо
- Борнемут и Челси без голове (видео)
- Тери: Лийдс показа всичко, което не е наред в Челси
- Челси се насочи към двама от Лига 1
- Челси ще се поправи в Борнемут
- Мареска: Няма да научим нищо от този мач
- Лийдс се наложи над отслабения Челси
- Рийс Джеймс: Всички в Челси знаехме, че ще бъде труден мач
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]