Челси ще подпише с Кунде, Аспиликуета отива в Барса
Челси постигна споразумение със Севиля за трансфер на френския защитник Жул Кунде за €65 млн. Този трансфер трябва да позволи на капитана на "сините" Сезар Аспиликуета да замине за Барселона. Това съобщава The Telegraph. Според Sport.es 32-годишният защитник ще премине в испанския клуб срещу 5 милиона евро.
Челси се бореше за подписа на 23-годишния Кунде само с Барселона, но успя да победи каталунците по отношение на трансферната сума. В близко бъдеще Жул трябва да подпише договор с новия си отбор.
Кунде се присъедини към Севиля през 2019 г. от Бордо. В 133 мача за андалусците той отбеляза девет гола и направи три асистенции. Споразумението между страните изтича през 2024 г. През юни 2021 г. Кунде дебютира за националния отбор на Франция. В 10 мача за националния отбор той не се разписа с резултатни действия, но си спечели по един жълт и един червен картон.
- Кукурея: Завръщане в Барселона? Трудно е да се откаже
- Тухел защити Сака и Райс: Няма да рискувам ключовите си играчи
- Енцо Фернандес намекна за Реал: Бих искал да живея в Мадрид
- 75% от феновете искат VAR да бъде премахнат от Висшата лига
- Челси и Ливърпул следят защитник от Белгия
- Гюсто застана зад Росеньор: Треньор от топ ниво
- Палмър недоволен в Челси, грандове следят ситуацията
- Байерн насочва поглед към защитник на Челси
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]