Ман Сити изключва продажбата на Силва
Манчестър Сити изключва продажбата на полузащитника Бернардо Силва, който бе предложен на Барселона.
По-рано през юли в испанската преса се появиха слухове, че агентът на 27-годишния португалец Жорже Мендеш е получил зелена светлина от Сити да премести своя клиент в Барселона.
Съобщаваше се, че Силва, който спечели осем големи трофея за пет години на "Етихад", ще бъде на разположение на каталунския клуб за по-малко от 80 милиона евро (68 милиона паунда).
Въпреки това Daily Mirror, цитирайки източник от Сити, съобщава, че мениджърът на "гражданите" Хосеп Гуардиола вижда Бернардо като важен играч в плановете си за новия сезон.
Гуардиола бе готов да пусне Силва миналото лято, когато Бернардо се чувстваше нещастен в Манчестър, но Барселона нямаше пари за този трансфер по това време.
Сега Сити зае много по-твърда позиция спрямо Силва и няма намерение да продава играч, който направи брилянтен сезон и вече не може да се оплаква от липса на минути или недостатъчно добра игра.
- Холанд: Сблъсъкът с Арсенал е като финал за титлата
- Ман Сити ще потопи Арсенал в Манчестър
- Предложили Нагелсман на Ливърпул, Ман сити, Челси и Арсенал
- Росеньор: Повтаряме една и съща картина в представянето си
- Невил: Арсенал може да спечели титлата още следващата седмица
- Гуардиола: Второто полувреме бе решаващо, Сити изглежда по-свеж без ШЛ
- Манчестър Сити разгроми Челси и засили напрежението в битката за титлата
- Гуардиола: Опитът може да помогне на Сити в битката с Арсенал
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]