Боели: Щастливи сме за Кулибали
Собственикът на Челси Тод Боели говори за трансфера на 31-годишния сенегалски защитник на Наполи Калиду Кулибали в лондонския клуб.
"Калиду Кулибали е един от малкото елитни защитници в света и ние сме щастливи да го посрещнем в Челси. Като ръководител на съблекалнята и примерен отборен играч, Калиду има богат опит и качества, които ще бъдат от полза за нашия отбор и клуба като цяло“, каза Боули, цитиран от пресслужбата на сините на официалния сайт на клуба.
Припомняме, че с Кулибали бе подписан четиригодишен договор. По-рано бе съобщено, че неговият трансфер ще струва на лондонския клуб 40 милиона евро, а заплатата му ще бъде 10 милиона евро нетно на сезон.
През сезон 2021/2022 играчът записа 37 мача във всички турнири за Наполи, като вкара три гола и направи три асистенции.
- Росеньор за хеттрика на Жоао Педро: Той вече вярва, че е играч от световна класа
- Хеттрикът на Жоао Педро смаза Астън Вила
- Росеньор защити Гарначо: Свирканията показват колко e опасен
- Уволнили Филипе Луис заради тайни разговори с Челси
- Арсенал повали Челси, Евертън шокира Нюкасъл, а Вила може да остане без ШЛ
- Революция във футбола? В Англия обмислят мениджърите да искат VAR проверки
- Тотнъм се прицели в директор на Челси
- Росеньор предупреди Челси: Следващият червен картон ще има последствия
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]