Ман Юнайтед и Барселона се разбраха за Де Йонг
Манчестър Юнайтед постигна пълно споразумение с Барселона за трансфера на Френки де Йонг.
Трансферната сума ще бъде 85 милиона евро. От тях 75 милиона ще бъдат гарантирани плащания, останалите каталунците могат да получат като бонуси.
Сега английският клуб ще трябва да обсъди личен договор с играча. В същото време Де Йонг все още възнамерява да остане в Барселона.
По-рано бе съобщено, че каталунците не планират да продават играча. Предишната оферта на Манчестър Юнайтед бе 65 милиона евро, без бонусите.
Де Йонг изигра 46 мача за Барселона през миналия сезон, като отбеляза четири гола и направи пет асистенции.
Манчестър Юнайтед завърши миналия сезон на шесто място. Отборът на Шави Ернандес завърши на второ място в Ла Лига и завърши сезона без трофей.
- Карик: Чувствам се напълно естествено в тази роля
- Слот: ВАР работи срещу нас през целия сезон
- Карик: Страхотен момент, но искаме още
- Собослай: Мястото ни е в Шампионска лига
- Слот: Ясно е къде трябва да се подобрим
- Майнo e възхитен от Карик след драматичния успех над Ливърпул
- Бруно Фернандеш: Останах в Юнайтед, защото успехът тук няма равен
- Манчестър Юнайтед надви Ливърпул и си осигури място в Шампионска лига
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]