Шефовете на Ман Юнайтед са в Барселона за Де Йонг
Шефовете на Манчестър Юнайтед отлетяха за Барселона, за да съгласуват трансфера на полузащитника Френки Де Йонг.
Де Йонг е цел номер едно на мениджъра на Юнайтед Ерик Тен Хаг за този трансферен прозорец, но преговорите не са лесни.
Фактор, усложняващ сделката е дългът за заплата на Барселона към Де Йонг. Факт е, че Франки доброволно се съгласи да получава по-малко по време на пандемията от коронавирус, за да помогне на клуба да преодолее финансовата криза.
Де Йонг трябваше да получи дължимите си пари в следващите четири години, но сега това е под въпрос. Самият Франки не иска да бъде ощетен във финансите и като цяло няма желание да напусне "Камп Ноу".
Надявайки се да решат този и други проблеми, изпълнителният директор на Юнайтед Ричард Арнолд и спортният директор на клуба Джон Мърто пристигнаха в Барселона в понеделник.
Както отбелязва BBC, поне един от двамата ще трябва да отиде с тима на Тен Хаг на предсезонно турне. Посещението в Барселона показва колко много искат "червените дяволи" да вземат Де Йонг.
- Ефективен и свеж Ман Юнайтед смълча „Емирейтс“
- Ман Юнайтед се интересува от лидера на Реал Сосиедад
- Ман Юнайтед, Челси и Тотнъм може да се борят за халф на Борусия Дортмунд
- Ясна е позицията на Челси относно продажба на Палмър на Ман Юнайтед
- Ман Юнайтед и Ман Сити следят халф на Уест Хем
- Ясни са плановете на Каземиро
- Ман Юнайтед определи четирима за замяна на Каземиро
- Арсенал ще се затрудни с новия Ман Юнайтед
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]