Астън Вила нае шведски национал
28-годишният защитник на Швеция Лудвиг Аугустинсон ще проведе сезона в Астън Вила под наем, съобщава официалният сайт на клуба.
Правата върху играча принадлежат на Севиля, за който играчът игра през миналия сезон. Аугустинсон се присъедини към испанския клуб през август 2021 г. от Вердер Бремен.
За националния отбор на Швеция защитникът има 46 мача и два отбелязани гола. Участник е в Европейско първенство - 2016 и Световно първенство - 2018.
- Астън Вила не успя да победи Борнемут (видео)
- Астън Вила изненадващо загуби от Брентфорд
- Емери: Показахме колко важни са младите играчи за нас
- Определени са двойките за плейофите на Лига Европа
- Крайно класиране за общия етап на Лига Европа 2025/26
- Резултати от мачовете от Лига Европа на 29 януари
- Астън Вила с обрат срещу Ред Бул
- Астън Вила обяви трансфера на Ейбрахам
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]