Ясно е защо се бави трансферът на Де Йонг в Ман Юнайтед
Стана известно защо Френки де Йонг все още не е преминал в Манчестър Юнайтед.
Миналата седмица "червените дяволи" се споразумяха за трансфера на халфа на Барселона за 65 милиона евро, като каталунският клуб може да получи още 25 милиона под формата на бонуси.
Според The Telegraph преминаването в Манчестър Юнайтед се е забавило, защото Барса дължи на 25-годишния нидерландски национал заплати и бонуси от по-миналия сезон, когато Де Йонг се съгласи да отложи плащанията им поради пандемията.
Според източника, основната заплата на полузащитника е 14 милиона евро годишно.
През сезон 2020/21 той се съгласи на временно намаление на заплатата на 11 млн., през миналия сезон - на 5 млн. Така просрочените заплати са 16 млн.
"Блаугранас" има и бонус дълг от 4 милиона евро към де Йонг. Това плащане се предоставя за факта, че играчът е изиграл поне 60% от мачовете за два сезона.
- Ал-Хилал влиза в битката за Илиман Ндиайе и поставя Манчестър Юнайтед под напрежение
- Ювентус има резервен вариант при провал за Коло Муани
- Ман Юнайтед със смел задкулисен план по отношение на Ливърпул и Ман Сити
- Ман Юнайтед проучва възможността да използва Рашфорд в сделка за размяна на полузащитник
- Ман Юнайтед планира трансфер на високо ценена бразилска сензация
- Санчо може да продължи кариерата си в катарския Ал-Раян
- Борнемут поиска над 80 милиона евро от Манчестър Юнайтед за Алекс Скот
- Ювентус проявява интерес към капитана на Манчестър Юнайтед Бруно Фернандеш
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]