Челси може да се включи в битката за Де Йонг
Челси може да влезе в битка за полузащитника на Барселона Френки де Йонг.
Манчестър Юнайтед вече съгласува компенсация от €65 милиона (£56,2 милиона) плюс бонуси за Де Йонг, според The Guardian.
В момента "червените дяволи" са фокусирани върху преговорите със самия Френки за условията на личен договор. 25-годишният нидерландец обаче все още има съмнения относно новия проект на бившия си мениджър на Аякс Ерик Тен Хаг и иска да играе в Шампионска лига.
Ако Юнайтед и Де Йонг внезапно не успеят да се разберат, от това ще е готов да се възползва Челси, който досега само следи развитието на ситуацията.
Челси гледа към Де Йонг още преди преминаването му от Аякс в Барселона през 2019 г., а мениджърът на "сините" Томас Тухел е голям фен на таланта на Френки.
Говори се, че Челси вижда Де Йонг като по-достъпна алтернатива на Деклан Райс от Уест Хям.
И докато приоритетът на Челси това лято е да подсили защитата и атаката си, има и някои въпроси относно халфовата линия. Саул Нигес се завръща в Атлетико Мадрид, Жоржиньо и Нголо Канте са на една година от договорите си, а Рубен Лофтъс-Чийк не изглежда като човек, на когото Тухел може да разчита.
- Росеньор за хеттрика на Жоао Педро: Той вече вярва, че е играч от световна класа
- Хеттрикът на Жоао Педро смаза Астън Вила
- Росеньор защити Гарначо: Свирканията показват колко e опасен
- Уволнили Филипе Луис заради тайни разговори с Челси
- Арсенал повали Челси, Евертън шокира Нюкасъл, а Вила може да остане без ШЛ
- Революция във футбола? В Англия обмислят мениджърите да искат VAR проверки
- Тотнъм се прицели в директор на Челси
- Росеньор предупреди Челси: Следващият червен картон ще има последствия
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]