Салах е шокиран от мястото си за "Златната топка"
Нападателят на Ливърпул Мохамед Салах призна, че е бил шокиран от седмото си място в гласуването за "Златна топка".
Последната "Златна топка", както е известно, бе присъдена през ноември на Лионел Меси. Тогава Роберт Левандовски бе втори, а Жоржиньо - трети.
Мечтата на Салах да върне "Златната топка" в Африка не се сбъдна, но 29-годишният египтянин не се отказва въпреки огромното си разочарование.
"Исках да спечеля "Златната топка", за да се присъединя към Джордж Уеа, единственият африканец.
Вярно е, че бях шокиран от мястото си през 2021 г. Що се отнася до тази година, загубата от Реал Мадрид е моят недостатък, въпреки че играх добре на финала.
Това поражение обаче не отменя всичко, което се опитвах да постигна от месеци. Нека изчакаме гласуването. И тогава ще стане ясно дали ще получа "Златната топка" през 2022 г., или не. Ще направя всичко възможно за това", заяви Салах пред L'Equipe.
- Ливърпул води „предварителни разговори“ за нападател, който е взел решение за трансфер
- Челси е фаворит за подписа на Джордан Хендерсън
- Бешикташ временно се отказа от привличането на Мохамед Салах
- Ливърпул е готов да плати повече за Аклиуш, но крилото избира ПСЖ
- Журналист твърди, че е постигнато „принципно споразумение“ между Ливърпул и магьосник на фланга
- Ман Юнайтед със смел задкулисен план по отношение на Ливърпул и Ман Сити
- Контузията на Джо Гомес засили трансферната дилема пред Ливърпул
- Федерико Киеза: Щастлив съм в Ливърпул и искам да се наложа при Ираола
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]