Барса иска 100 млн. от Ман Юнайтед за Де Йонг
Барселона поиска 100 милиона евро (85.4 милиона паунда) от Манчестър Юнайтед за полузащитника Френки Де Йонг.
По-рано в петък стана известно, че Барселона и Юнайтед са започнали преговори по официални канали за трансфера на Де Йонг.
Де Йонг е основен играч на Барселона, а старши -треньорът на каталунците Шави заяви, че иска да задържи Френки, но трудната финансова ситуация кара клуба от "Камп Ноу" да продаде 25-годишния нидерландец.
В същото време Барселона възнамерява да се възползва максимално от продажбата на Де Йонг, особено когато потенциален купувач е такъв богат клуб като Юнайтед.
От Барселона са готови да обсъдят каква част от сумата ще бъде получена наведнъж и каква ще бъде предоставена под формата на бонуси, но испанците изискват общата стойност на транзакцията да е споменатите 85.4 милиона паунда.
Напомняме, че Де Йонг записа 46 мача за Барселона във всички турнири през сезон 2021/22, като отбеляза четири гола и направи пет асистенции. Пристигането на Френки ще помогне на "червените дяволи" да компенсират загубата на Пол Погба, Неманя Матич и Хуан Мата.
- Скоулс удари Карик… и после изтри думите си
- Юрген Клоп и Манчестър Юнайтед? Истината зад новите слухове
- Обрат със сагата „Рашфорд“: Барселона още няма договорка с английската звезда
- Скоулс избухна срещу Карик: Юнайтед бе ужасен в последните мачове
- Карик след поражението от Нюкасъл: Боли, но те заслужиха победата
- Скандал в Манчестър Юнайтед: Джак Флетчър наказан за хомофобска обида
- Магуайър осъден в Гърция: условна присъда след инцидента на Миконос
- Нюкасъл шокира Манчестър Юнайтед с човек по-малко
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]