Арсенал обяви за раздялата си с Лаказет
Нападателят на Арсенал Александър Лаказет напусна отбора поради изтичане на договора му. Това съобщават от пресслужбата на "артилеристите" на официалния сайт и цитират думите на мениджъра Микел Артета.
"Лаказет бе фантастичен играч за нас. Той бе истински лидер както на терена, така и извън него и имаше голямо влияние върху младите играчи. Пожелаваме на него и семейството му успех и щастие“, заяви Артета.
31-годишният Лаказет се присъедини към Арсенал през 2017 г. от Лион. В 206 мача за английския отбор нападателят отбеляза 71 гола и даде 36 асистенции.
- Габриел Мартинели може да премине в Ал Хилал за 60 млн. евро
- Франк Лампард: Арсенал ще победи много отбори тук
- Йън Райт: Арсенал трябва да проявява повече уважение към Габриел Мартинели
- Микел Артета: Христос Цолис заслужи сравненията с Алексис Санчес
- Джейми Карагър: Арсенал все още има нужда от футболист от световна класа в атака
- Микел Артета: Напълно съм доволен от състава, с който разполагаме
- Гари Невил: Микел Артета се превърна от ученик в майстор
- Мартин Едегор: Сега се чувствам добре и съм готов на 100%
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]