Тотнъм хвърли око на Жезуш
Тотнъм е готов да привлече нападателя на Манчестър Сити Габриел Жезус, съобщава The Telegraph. Играчът не е против смяна на отборите през това лято и е голяма вероятността да се стигне до трансфер.
Мениджърът на Тотнъм Антонио Конте лично настоява за подобен трансфер, като вижда възможността за оформянето на мощен дует с Хари Кейн в атака. Самият играч предпочита да смени клуба, тъй като има огромна вероятност да се превърне в резерва на Ерлинг Холанд.
Тотнъм обаче не е единственият отбор, който се интересува от Габрие Жезус, след като стана ясно, че Арсенал, че желае 25-годишния нападател в отбора си. Предимството на "шпорите" обаче е, че ще се състезават в Шампионска лига през новия сезон, докато "артилеристите" ще се задоволят с Лига Европа.
Този сезон Жезус изигра 41 мача за Сити, като вкара 13 гола и даде 12 асистенции, а договорът му е до лятото на 2023 година. Той е оценяван на около 50 млн. паунда.
- Тотнъм и Лийдс не се победиха, „шпорите“ остават близо до зоната на изпадащите
- Ван де Вен настоява за 200 000 паунда седмично при трансфер
- Де Дзерби: Няма място за отпускане след важната победа
- Тотнъм излезе от зоната на изпадащите след победа над Астън Вила
- Де Дзерби: Тотнъм не е обречен, трябва да се борим докрай
- Почетино: Боли ме да гледам какво се случва с Тотнъм
- Симонс аут до края на сезона и пропуска Мондиал 2026
- Де Дзерби: Тази победа може да се окаже повратна за Тотнъм
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]