Нюкасъл назначи саудитски директор
Нюкасъл обяви назначаването на Маджед Ал Соур за директор на клуба.
Ал-Сорур встъпи в длъжност на 12 май, според регистъра на компаниите в Обединеното кралство.
Маджед е изпълнителен директор на Голф федерацията на Саудитска Арабия, а също така е член на Борда на директорите на футболния клуб Ал Наср от Рияд.
Ал-Сорур, който беше забелязан няколко пъти на мачове на "свраките" през този сезон, по този начин е вторият саудитски ръководител на "Сейнт Джеймсис Парк" след неизпълнителния президент Ясер Ал Румаян.
Припомняме, че през октомври 2021 г. Суверенният фонд на Саудитска Арабия придоби 80% дял в Нюкасъл. Предполагаемият нов екип за гостуванията също говори за укрепване на отношенията на "четиридесетте“ с тази близкоизточна държава.
- Гари Невил: Вирц и Исак са най-голямото разочарование за Ливърпул
- Нюкасъл е близо до трансфера на Нико Гонсалес
- Анди Ираола: Тази една точка е малко, но поне е заслужена
- Собослай спаси Ливърпул от загуба срещу Нюкасъл с късна дузпа
- Нюкасъл – Ливърпул: Нови ери, стари амбиции и зрелище на „Сейнт Джеймс Парк“
- Нюкасъл Юнайтед привлече защитника на Бенфика Амар Дедич
- Нюкасъл може да похарчи 76 млн. евро за заместник на Бруно Гимараеш
- Новият мениджър на Нюкасъл вече прави нещо, което Еди Хау рядко си позволяваше
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]