Гуардиола взе решение за бъдещето си
Мениджърът на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола е готов да подпише нов договор със своя клуб, въпреки поредния неуспешен опит за спечелване на Шампионска лига.
В сряда Сити бе на минути от достигането на финала в главния европейски клубен турнир за втори пореден сезон. Реал Мадрид обаче успя да изпрати мача в продължения благодарение на дубъла на Родриго, а след това грабна победата благодарение на дузпата на Карим Бензема.
Гуардиола нарече поражението с 3:1 в Мадрид "брутално" и призна, че ще му трябва време, за да осмисли случилото се.
Въпреки този неуспех, Гуардиола е още по-решителен да осигури желания трофей за Сити. Ето защо 51-годишният испанец е готов да свърже бъдещето си с "гражданите“ до 2025 г., пише Daily Mirror.
С новия договор Гуардиола, който е начело на Сити от 2016 г., също ще получи огромен трансферен бюджет, за да освежи отбора си. Испанецът се надява, че с помощта на трансфери като Ерлинг Хааланд, Шампионска лига най-накрая ще бъде покорена от "гражданите".
- Легенда на Англия за Донарума: „Прекалено празнува рутинни спасявания“
- Ман Сити преодоля Солфорд за Купата на Англия
- Холанд е четвъртият най-резултатен в историята на Ман Сити
- Стърлинг се присъедини към Фейнорд
- Гуардиола коментира смяната на Холанд
- Ман Сити разгроми Фулъм
- Мартин Киоун: Шест точки преднина на Арсенал е по-добре от девет
- Пеп: Хусанов не е Шекспир, но английският му става по-добър
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]