Абрамович си иска 1.6 млрд. от Челси
Собственикът на Челси Роман Абрамович внезапно поиска връщането на 1.6 милиарда паунда, които футболният клуб му дължи.
Обявявайки принудителното решение да продаде Челси през март, Абрамович каза, че ще прости дълга на клуба и ще дари всички приходи за благотворителност.
Оттогава британското правителство отне на Роман правото да се разпорежда с парите от продажбата на Челси. Освен това руският олигарх е бил обект на допълнителни санкции и конфискации на активи по целия свят.
Говори се, че сега Абрамович дори е принуден да заема пари от богати приятели, за да покрие основните си разходи. В тази ситуация Роман реши, че би било неразумно да откаже възстановяване на 1.6 милиарда паунда.
Това ново искане поставя сделката с Челси в опасност или рискува най-малкото да я отложи, според The Times.
Добавяме, че 1.6 милиарда паунда е дълг, натрупан през годините.
- Росеньор: Естевао плака след контузията, съчувствам на играчите
- Боели под прицел заради скъпите билети за полуфинала на Челси
- Боели продава билети за полуфинала на Челси на силно завишени цени
- Егбали: Челси ще търси повече готови играчи за следващата стъпка
- Карик: Манчестър Юнайтед показа характер след загубата от Лийдс
- Росеньор: Доминирахме, но една грешка ни струваше мача
- Манчестър Юнайтед измъкна минимална победа над Челси
- Челси обмисля продажба на Енцо Фернандес
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]