Гуардиола: Оставихме Ливърпул да живее
Мениджърът на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола смята, че отборът му е пропуснал възможност, след като не е успял да прекърши Ливърпул.
След равенството с Ливърпул 2:2, Сити не успя да увеличи преднината си във Висшата лига до четири точки.
Така "гражданите“ не си оставят място за грешки през останалата част от сезона – всяка грешка е изпълнена с факта, че "червените“ ще вземат инициативата в шампионската надпревара и това е единственото нещо, което натъжава Гуардиола.
"Това бе страхотен мач и от двата отбора, и двата отбора се стремят да спечелят всеки мач, който играят във всички състезания. Приемам този резултат като пропусната възможност. Усещам, че ги оставихме да живеят.
Но казах на отбора, че не искам да бъда тъжен нито за секунда. Толкова съм щастлив от нашата игра. Когато правиш толкова много добри неща и не печелиш, тъгата е неизбежна, но казах: “Забравете за това". Бяхме себе си, играхме невероятно добре и за съжаление не можахме да победим. Като цяло бе добър мач, толкова се радвам за моя отбор.
Независимо дали ще спечелим, загубим или изравним, това няма да е краят, но и двата отбора знаеха, че този мач е от голямо значение. Точно сега знаем, че няма да станем шампиони, ако отново загубим точки.
Те също трябва да спечелят всичките си мачове, но всички фенове на Сити и Ливърпул видяха, че и двата отбора се стремят да спечелят. Мисля, че е хубаво да го кажа. Гледах размяната на атаки и това е добре за футбола", заяви Гуардиола.
- Саудитците са убедени, че могат да купят Салах за 100 млн.
- Екитике: Салах е легенда тук
- Салах е трети по асистенции в истрията на ВЛ
- Слот: Надявам се, че Салах ще остане
- Карагър: Ливърпул никога няма да подкрепи Салах пред Слот
- Екитике: Салах ми даде страхотен пас
- Салах отказа да говори с репортери след победата над Брайтън
- Слот: Мисля, че ставаме все по-добри с топката
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]