Джерард: За първи път бях щастлив, губейки на почивката
Мениджърът на Астън Вила Стивън Джерард призна, че за първи път във футболната си кариера е щастлив да се оттегли на полувремето, изоставайки с 0-1.
Вила бе разбита с 4:0 от Тотнъм в събота, като допусна три пъти през второто полувреме.
През първото полувреме обаче бирмингамци надиграха съперника си, принуждавайки вратаря на "шпорите" Уго Лорис да направи редица спасявания. Затова Джерард смята, че крайният резултат е несправедлив.
"Трудно е. Резултатът изглежда жесток за нас, но това е реалността и трябва да го приемем. Трябва да го приема, защото аз отговарям за резултата. Не беше мач 4;0 от гледна точка на играта.
Това е първият път във футбола, когато отидох на почивка с 1:0 и се чувствах щастлив. Чувствах се горд, защото бяхме страхотни, но не се възползвахме от шансовете си. На полувремето казах, че ние определено ще се върнем в играта, ако продължим така.
През второто полувреме всичко се обърна с главата надолу, уменията на играчите на Тотнъм се показаха и нашата защитна линия бее строго наказана“, заяви Джерард.
- Мартинес иска трансфер в Ювентус
- Морган Роджърс запази спокойствие въпреки интереса от европейските грандове
- Емил Хески: Морган Роджърс е готов за трансфер в Арсенал
- Ювентус е уверен, че ще привлече Емилиано Мартинес
- Байерн се включи в битката за Морган Роджърс
- Арсенал набеляза Гибс-Уайт като алтернатива на Роджърс
- Роджърс е готов за следващата крачка, Астън Вила иска 100 милиона паунда
- Астън Вила няма намерение да се разделя с Морган Роджърс
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]