Ман Сити нарушил правилата на ФИФА, плащайки за Диас
Манчестър Сити през 2013 г. е нарушил правилата на ФИФА за трансфер на млади играчи.
Според Der Spiegel "гражданите" са платили 360 хил. евро на Малага за трансфера на 14-годишния халф Браим Диас, който сега играе за Милан. Отбелязва се, че халфът е тренирал две години в градската академия, преди да бъде регистриран.
Abu Dhabi United Group (ADUG) е превел 360 000 евро за превода на Диас по сметката на компанията в Барселона, която изпрати парите в Малага. Припомняме, че правилата на ФИФА забраняват на клубовете да купуват играчи под 16-годишна възраст от други страни.
През 2020 г. Манчестър Сити бе отстранен от участие в Шампионска лига за два сезона заради финансови измами. По-късно "гражданите" успяха да оспорят решението на УЕФА в CAS.
- Гуардиола: Гонсалес трябва да рискува повече, за да измести Родри
- Астън Вила набеляза Трафорд за заместник на Мартинес
- Гуардиола похвали Саутхемптън след трудния успех за Купата на Англия
- Манчестър Сити търси наследник на Хосеп Гуардиола
- Манчестер Сити обърна Саутхемптън и е първият финалист за ФА Къп
- Ники Бът за евентуален трансфер на Силва в Ман Юнайтед: Невъзможно е
- Мареска между Наполи и Манчестър Сити, Челси не е опция
- Ман Сити лесно ще надвие Саутхемптън преди финала
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]