Рууни: Подписах с Ман Юнайтед заради Сър Алекс
По време на публична изява на едно от събитията бившият нападател на Англия и Манчестър Юнайтед Уейн Рууни разказа интересна история за това как първоначално е отхвърлил офертата на "червените дяволи".
"Когато за първи път започнах да играя футбол, бях арогантен идиот.
Сър Алекс Фъргюсън се опита да ме привлече в Манчестър Юнайтед, когато бях на 14 години. Той говори по телефона с родителите ми. Казаха ми: "Получихме обаждане от Сър Алекс Фъргюсън, Манчестър Юнайтед иска да подпише с теб". Отговорих му: "Кажи му да отиде по дяволите. Искам да играя за Евертън.
Времето минаваше и аз осъзнах, че искам да играя за Сър Алекс Фъргюсън. Причината, поради която подписах договор с Манчестър Юнайтед, бе именно Сър Фъргюсън", заяви Рууни.
- Ман Юнайтед влезе в контакт с Нагелсман
- Ман Юнайтед, Арсенал и Тотнъм се интересуват от Пулишич
- Ман Юнайтед и Арсенал следят нападател на Брентфорд
- Ман Юнайтед се интересува от лидер на Интер
- Линекер: Майно можеше да съди Аморим
- Играчите на Ман Юнайтед са възмутени от коментарите на Сър Джим
- Тиаго и Карик - номер едно във ВЛ за януари
- Ман Юнайтед се дистанцира от коментарите на Сър Ратклиф
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]