Офертата на американците за Челси е фаворит
Офертата на американските милиардери е водеща в борбата за закупуване на Челси, съобщава The Financial Times.
Според източника, в момента предпочитаните предложения идват от две групи инвеститори: водени от Тод Бели, финансист и собственик на бейзболния отбор на Лос Анджелис Доджърс, както и от консорциум, воден от Джош Харис и Дейвид Блицър, които са милиардери, притежаващи спортни отбори, включително Филаделфия 76ърс от НБА.
Другите участници, включително инвеститори от Saudi Arabia Saudi Media Group, бяха информирани, че са изключени от участниците в търга.
Припомняме, че на 26 февруари Абрамович предаде управлението на клуба на попечителите на благотворителен фонд Челси. На 2 март той обяви, че възнамерява да продаде клуба. Руският бизнесмен иска да получи £4 милиарда (€4,84 милиарда) от продажбата на "сините".
На 10 март британското правителство наложи санкции срещу Абрамович. Блокирани са активите на руския бизнесмен, включително футболния клуб.
- Челси се насочи към двама от Лига 1
- Челси ще се поправи в Борнемут
- Мареска: Няма да научим нищо от този мач
- Лийдс се наложи над отслабения Челси
- Рийс Джеймс: Всички в Челси знаехме, че ще бъде труден мач
- Челси няма да има проблем в Лийдс
- Мареска: Понякога трябва да си доволен дори от една точка
- Артета: Липсваше ни завършването
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
Дано скоро има повече яснота около продажбата, но все пак става дума за частна сделка и то за може би най-голямата в спортната индустрия, така че е нормално да сме в неведение до последно.