Арсенал и Тотнъм се интересуват от турски халф
Полузащитникът на Галатасарай Керем Актуркоглу може да продължи кариерата си във Висшата лига на Англия. Интерес към услугите на 23-годишния играч проявяват Арсенал и Тотнъм, съобщава "Аксам".
Според източника, лондонските клубове са готови да направят оферта за трансфер на играча след края на сезона. Ръководството на Галатасарай иска да получи 20 милиона евро от продажбата на халфа. Отбелязва се, че освен "артилеристите" и "шпорите" Актуркоглу е следен и от Лион, Атлетико и Волфсбург.
Халфът играе за Галатасарай от 2020 година. Договорът на играча с клуба е до юни 2026 г. Според интернет портала Tnansfermarkt пазарната стойност на футболиста е 11 милиона евро.
Актуркоглу има 44 мача във всички турнири през този сезон, като отбеляза 11 гола и даде девет асистенции.
- Деклан Райс: Щастливци сме, че имаме играч като Хари Кейн
- Порто официално откупи Якуб Кивьор от Арсенал
- Клоп за отменения гол на Германия: Ако това е нарушение, Арсенал нямаше да стане шампион
- Астън Вила поиска рекордните 130 млн. паунда за Морган Роджърс
- Борнемут отряза Арсенал за Алекс Скот
- Мартинели: Знаех, че ще имам още един шанс, щастлив съм, че помогнах на Бразилия
- Алън Шиърър разкритикува Сака и Рашфорд след победата на Англия над Панама
- Виктор Гьокереш: Вярваме, че можем да победим Франция
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]