Абрамович може да блокира продажбата на Челси на определени компании
Собственикът на Челси Роман Абрамович може да повлияе на продажбата на клуба въпреки факта, че активите му са задържани от правителството на Обединеното кралство, според Daily Mail.
Олигархът е наел The Raine Group да продаде клуба и може да наложи вето на предложения от САЩ и Обединеното кралство, тъй като и двете страни са му наложили санкции, каза източникът.
Най-високата оферта извън САЩ и Европа вероятно ще дойде от Saudi Media Group, която предложи 2.66 милиарда британски лири (3.192 милиарда евро).
Припомняме, че на 26 февруари Абрамович предаде управлението на клуба на попечителите на благотворителен фонд Челси. На 2 март той обяви, че възнамерява да продаде клуба.
- Джерард отчете сериозен напредък в играта на Челси след смяната на треньора
- Мърсън: Челси трябва да се насочи към Еди Хау
- Макфарлейн: Победата над Лийдс може да обърне сезона на Челси
- Ираола проявява интерес към Челси
- Челси надви Лийдс и си осигури финал срещу Манчестър Сити
- Макфарлейн: Липсата на Pro лиценз не е проблем за Челси
- Челси без ясен план след уволнението на Росеньор
- Лампард: Челси? Моята работа е в Ковънтри
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]