Конте: Всеки мач до края е финал
Мениджърът на Тотнъм Антонио Конте заяви, че всеки от оставащите девет мача през този сезон ще бъде като финал за неговия отбор.
С победата с 3:1 над Уест Хем в неделя, Тотнъм намали разликата до четвъртия Арсенал на три точки.
"Артилеристите" имат мач в ръка, но "шпорите" тепърва ще играят срещу своите съседи и Конте е готов да се бори за победа във всеки мач.
"Единственият начин да окажем натиск върху Арсенал е да спечелим и да вземем три точки. Остават девет мача и всеки мач трябва да е финал за нас.
В момента те (Арсенал) имат добро предимство - особено защото са с един и същи мениджър от много години, имаха много трансферни прозорци и в момента могат да бъдат по-подготвени от нас.
Въпреки това, ние свършихме страхотна работа с играчите през петте месеца, в които бяхме заедно и намалихме разликата с най-добрите отбори в Англия.
В момента имаме само една цел наум. Знаем, че ще бъде трудно, но Тотнъм трябва да бъде амбициозен, преди да влезе в най-доброто състезание.
В Англия не е лесно, защото в момента тук има четири отбора на много, много високо ниво и ако един от тези отбори закъса, трябва да се опитаме да се възползваме от това.
Знаем, че Арсенал има предимство и е стабилен. Освен това Уест Хем и Юнайтед са наблизо. Но ние искаме да се борим и да бъдем амбициозни. Водещите играчи трябва да поемат отговорност и да я покажат", заяви Конте.
- Аманда Стейвли иска да купи Тотнъм и да доведе Еди Хау
- Мърсън: Ще се изненадам, ако Тудор остане срещу Форест
- Клинсман намекна, че би поел Тотнъм
- Роберто Де Дзерби – мечтаната цел на Тотнъм за нов треньор
- Тотнъм може да бъде без 12 играчи срещу Ливърпул
- Тотнъм търси заместник на Игор Тудор
- Игор Тудор отправи послание към отбора
- Доминик Соланке: Тотнъм може да обърне ситуацията
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]